Maty akupresurowe stają się coraz bardziej popularne do nakładania na obszary, w których odczuwasz ból lub stan zapalny. Zostały zaprojektowane, aby pomóc złagodzić ból, zmniejszyć bóle i napięcie oraz poprawić krążenie. Maty akupresury są zwykle wykonane z miękkiej tkaniny, która ma być wygodna dla skóry. Mata posiada siatkę małych wypukłych kropek, które stymulują punkty nacisku. Ucisk pomaga uwolnić toksyny z organizmu, jednocześnie ćwicząc napięcia mięśni i stawów. Najczęstszym zastosowaniem mat akupresury jest łagodzenie bólu i stanów zapalnych. Wykonane są z przewodzącego, medycznego materiału silikonowego, który zapewnia delikatny dotyk i pomaga rozładować napięcie w ciele. Maty są dostępne w różnych kolorach i wzorach, ale wszystkie mają ten sam efekt – łagodzą ból i stany zapalne.

Jakie są zalety akupresury?

Akupresura to tradycyjna technika medycyny chińskiej stosowana od wieków. Może to być świetny sposób na relaks, poprawę koncentracji i zwiększenie poziomu energii. Akupresura jest również pomocna w łagodzeniu bólu związanego z wieloma różnymi problemami, takimi jak zapalenie stawów, bóle głowy i skurcze menstruacyjne. Akupresura to tradycyjna technika lecznicza stosowana w leczeniu urazów i innych dolegliwości bólowych. To nie tylko dla sportowców – ma wiele zalet, które wykraczają poza sport. Może być przydatny dla sportowców po zawodach, a także dla każdego w dowolnym momencie ich codziennego życia.

Akupresura wykorzystuje nacisk dłoni, palców lub łokci do stymulacji określonych punktów na ciele. Ta technika jest powszechnie stosowana do wielu celów, w tym do poprawy krążenia, łagodzenia stresu i radzenia sobie z bólem. W przypadku sportowców akupresura może być stosowana w celu złagodzenia bólu mięśni lub zmniejszenia stanu zapalnego.

Maty do akupresury, o których musisz wiedzieć

Biorąc pod uwagę, że na rynku istnieją różne rodzaje mat akupresury, ważne jest, aby wiedzieć, z jakiego rodzaju maty akupresury należy skorzystać. Oto pięć rodzajów, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie następnej maty. Oto maty do akupresury, o których musisz wiedzieć

  • mata do akupresury AKM04 SET - Kolce są częścią zestawu, można je również zdjąć i używać jako osobne elementy. Cały zestaw posiada aż 15444 plastikowe kolce, aby zapewnić maksymalną elastyczność. W skład zestawu wchodzi mata, długi pasek oraz zwijany pokrowiec na matę. Pokrowiec na matę zapewni ochronę przed słońcem i jego ciepłem, a także przed brudem i kurzem, które w przeciwnym razie mogą gromadzić się na macie. Długi pasek zapewnia idealne wymiary w chwilach, gdy nie wiesz, gdzie położyć ręce. Jeśli szukasz jednej z najlepszych alternatyw dla masażu, nie ma lepszej opcji niż mata do akupresury. Są łatwe w podróży i zapewniają kojący masaż stóp w ciągu kilku minut. Ponadto można ich używać w dowolnym miejscu w domu, aby szybko się podnieść!
  • mata do akupresury REA ACUPRESSURE - to wyjątkowa, biodegradowalna mata do akupresury wykonana z naturalnych materiałów. Maty te są ekologiczne, nietoksyczne i bezpieczne dla ziemi. Są dostępne w różnych kolorach i rozmiarach, aby dopasować je do Twoich potrzeb i preferencji. Zostały zaprojektowane, aby pomóc masażystom i akupunkturzystom na każdym poziomie pracować z klientami na więcej sposobów niż kiedykolwiek wcześniej. Podkładki maty wykonane są z naturalnej gumy, dzięki czemu są trwałe i długowieczne. Mogą pracować na różnych obszarach ciała, jednocześnie pozostając wygodne dla klienta. Maty akupresurowe to świetny sposób na relaks i uśmierzenie bólu w ciele. Maty te są używane od lat w krajach wschodnich, takich jak Chiny i Japonia. Kiedy mięśnie są napięte, przepływ krwi jest zmniejszony. Może to powodować dostarczanie mniejszej ilości tlenu do mięśni, co z kolei powoduje ich zmęczenie i osłabienie. Aby temu przeciwdziałać, naciska się na pewne obszary ciała, aby zwiększyć przepływ krwi w całym ciele. Tysiąc kolców poprzez ucisk wybranych obszarów ciała poprawia ukrwienie mięśni, prowadząc do ich szybszej regeneracji. mata jest wypełniona kokosem, natomiast w poduszce znajdują się łuski gryki.

Jak długo powinieneś być na macie do akupresury?

Maty akupresury są przeznaczone do użytku przez różne okresy czasu. Jednak najczęstszy czas trwania to 20 minut. To dlatego, że jest to szybki i łatwy sposób na złagodzenie stresu i niepokoju. Ten czas na macie akupresury ma pozytywny wpływ na zmniejszenie poziomu stresu i lęku u osób z wysokim poziomem stresu związanego z pracą. Jest on jednak zarezerwowany dla tych, którzy już wcześniej korzystali z tego urządzenia.

Nie ma ustalonej zasady, jak długo przebywać na macie do akupresury, ale zależy to od tego, co próbujesz osiągnąć. Jeśli szukasz środka przeciwbólowego, może to trwać od 5 minut do 10 minut. Jeśli chcesz głębszego uwolnienia napięcia, czas trwania może trwać do 20 minut. Sportowcy mogą korzystać z maty akupresury, aby złagodzić ból i zwiększyć efektywność treningu. Powinni używać go nie dłużej niż 20 minut na raz.